Довго я “ходила” навколо цього торта, не наважуючись приготувати. Але, як то кажуть, очі бояться, а руки роблять. В один прекрасний день вирішила, що пора! І ось представляю на ваш суд результат моїх старань.Торт “Шахова королева” вийшов приголомшливий! Дуже м’який, ніжний, він просто тане в роті. І, як виявилося, готувати його зовсім не складно, просто потрібно трохи більше часу й акуратність. У рецепті постараюся докладно описати, як я його робила.
Країна Рецептів у Telegram
Інгредієнти:
розраховані для торта розміром 16 на 18 см (діаметр круглої форми 19 см), заввишки 6 см, вагою 1200 грамів. В 1 столовій ложці без верху – 20 грамів борошна, з верхом – 30 грамів борошна. В 1 столовій ложці без верху – 20 грамів цукру, з верхом – 25 грамів цукру.
Шоколадний бісквіт
- 3 яйця
- 2 щіпки солі
- 90 грам (4,5 ст. ложки без верху) цукру
- 70 грам (3,5 ст. ложки без верху) пшеничного борошна
- 20 грам (2 ст. ложки без верху) какао
- 30 грам (2 повні ст. ложки) молока
- 30 грам (3 ст. ложки) рослинної олії
Ангельський бісквіт
- 3 яєчні білки
- дрібка солі
- дрібка лимонної кислоти
- 20 грам (1 ст. ложка без верху) цукру
- 10 грам (2 ч. ложки) ванільного цукру
- 40 грам (2 ст. ложки без верху) пшеничного борошна
- 50 грам (2,5 ст. ложки без верху) цукрової пудри
Шоколадний крем
- 100 грамів чорного шоколаду із вмістом какао 50%
- 20 грам (2 ст. ложки без верху) какао
- 40 грам (2 ст. ложки без верху) цукрової пудри
- 250 грам густого натурального йогурту або сметани
Йогуртовий заварний крем
- 150 грам густого натурального йогурту або сметани
- 3 яєчних жовтки
- 80 грам (4 ст. ложки без верху) цукру
- 10 грам (1 ч. ложка з гіркою) пшеничного борошна
- 10 грам (2 ч. ложки) ванільного цукру
- 50 грам вершкового масла
Просочення для коржів
- 50 грам (мл) чистої холодної води
- 5 грам (1 ч. ложка) ванільного цукру
Як приготувати торт “Шахова королева” :
Розділимо 3 яйця на білки та жовтки. З білками трохи пізніше приготуємо Ангельський бісквіт, залишаємо білки поки що на столі. А з жовтками зараз приготуємо йогуртовий заварний крем.
Йогуртовий заварний крем – 1 частина. У сотейнику змішуємо разом 80 грамів цукру ,10 грамів пшеничного борошна .Додаємо 3 жовтки та перемішуємо до однорідного стану. Додаємо 150 грамів густого натурального йогурту (за бажанням йогурт можна замінити сметаною), перемішуємо до однорідного стану та ставимо варитися на плиту.
Варимо на середньому вогні, постійно помішуючи лопаткою. Коли маса починає згущуватися, міняємо лопатку на віночок і постійно помішуючи, доводимо масу до закипання. Коли маса закипить, робимо вогонь мінімальним і постійно перемішуючи проварюємо приблизно одну хвилину.
ЩЕ ТОРТ: ❤ Шоколадний торт з вишневим компоте, шоколадним кремом та мигдалем в карамелі
Готова заварна основа, за консистенцією має бути як пудинг. Знімаємо каструлю і ставимо в чашу з крижаною водою. Перемішуючи, охолоджуємо до кімнатної температури. Охолоджену заварну основу накриваємо харчовою плівкою в контакт і залишаємо на столі.
Ангельський бісквіт.
Одразу з’єднаємо разом 20 грамів цукру та 10 грамів ванільного цукру. Також з’єднаємо разом 40 грамів пшеничного борошна та 50 грамів цукрової пудри. До 3 білків додаємо дрібку солі та на невеликій швидкості міксера збиваємо білки в легку піну. Коли білки зіб’ються в легку піну, додаємо до них дрібку лимонної кислоти.
Продовжуємо збивати та додаємо суміш цукру з ванільним цукром. Коли цукор розчиниться, поступово збільшуємо швидкість міксера та збиваємо білки до м’яких піків. Білкова маса повинна бути повітряною, але не повинна бути щільною.
Просіюючи додаємо пшеничне борошно з цукровою пудрою. Акуратно перемішуємо лопаткою, круговими рухами від низу до верху до однорідного стану. Довго перемішувати не треба, як тільки маса стане однорідною, достатньо. Тісто має залишатися повітряним. Залишаємо тісто на столі й одразу приготуємо шоколадний бісквіт.
Шоколадний бісквіт.
Розділимо 3 яйця на білки та жовтки. До жовтків додаємо дрібку солі та перемішуємо до однорідного стану. До білків теж додаємо дрібку солі. Починаємо збивати білки на невеликій швидкості міксера, коли білки зіб’ються в піну поступово додаємо до них 90 грамів цукру. Коли цукор повністю розчиниться, поступово збільшуючи швидкість міксера до максимуму, збиваємо білки до стійких піків. Вливаємо розтерті з сіллю жовтки.
Акуратно, круговими рухами, перемішуємо до однорідного стану. Довго перемішувати не треба, щойно маса стала однорідною, достатня кількість. Просіюючи, додаємо 70 грамів пшеничного борошна, 20 грамів какао. Акуратно перемішуємо, круговими рухами від низу до верху, до однорідного стану. Довго перемішувати не треба, щойно маса стала однорідною, достатньо.
З’єднаємо разом 30 грамів молока кімнатної температури 30 грамів рослинної олії. До суміші додаємо трохи тіста та перемішуємо до однорідного стану. Додаємо стільки тіста, щоб маса не була надто рідкою або надто густою. Переливаємо суміш у тісто. Перемішуємо акуратно, круговими рухами до однорідного стану. Я випікаю бісквіт у формі розміром 33 на 22 см.
Швидко форму застелила тефлоновим килимком, можна застелити пергаментним папером. Якщо ви не впевнені в якості свого пергаментного паперу, то змастіть його злегка рослинною олією. Столовою ложкою викладаємо у форму половину ангельського бісквіта в шаховому порядку.Зверху рівномірно розподіляємо шоколадний бісквіт. Далі в шаховому порядку викладаємо другу половину Ангельського бісквіта.
Прибираємо випікатися в заздалегідь розігріту до 180 градусів духовку до готовності. У мене бісквіт випікався 20 хвилин. Готовність бісквіта перевіряємо дерев’яною паличкою. Проколюємо, якщо паличка виходить сухою, значить бісквіт готовий. Пересушувати бісквіт не треба. Розрізаємо бісквіт навпіл і перекладаємо на решітку вистигати до кімнатної температури. Поки бісквіт вистигає, доробимо заварний крем і приготуємо шоколадний крем.
Йогуртовий заварний крем – 2 частина .
Добре зіб’ємо міксером 50 грамів вершкового масла кімнатної температури. Додаємо 10 грамів ванільного цукру. Ванільний цукор можна додавати за смаком. Перемішуємо до однорідного стану. Додаємо частину заварної основи, добре збиваємо міксером до однорідного стану. Заварна основа, як і масло, має бути кімнатної температури.
Додаємо заварну основу, що залишилася. На максимальних обертах міксера збиваємо до однорідного і повітряного стану. Крем виходить ніжним, повітряним, легким, дуже смачним. Має гарний кремовий колір, в охолодженому вигляді добре тримає форму.
Шоколадний крем. Розігріємо в мікрохвильовій печі або на водяній бані 100 грамів чорного шоколаду із вмістом какао 50%. Розмішуємо шоколад до однорідного стану і залишаємо на столі.До 250 грамів густого натурального йогурту (за бажанням йогурт можна замінити сметаною) додаємо 20 грамів просіяного какао і 40 грамів цукрової пудри.
Перемішуємо до однорідного стану, цукрова пудра і какао повинні повністю розчинитися. Додаємо раніше розтоплений шоколад. Добре все перемішуємо вінчиком до однорідного стану.
Крем готовий, він дуже смачний, має насичений шоколадний смак і відмінно тримає форму.
Збірка торта. Для просочення коржів я змішую разом 50 мл чистої холодної води і 1 ч. ложку ванільного цукру. У остиглих коржів обрізаємо краї. Обрізані шматочки залишаємо, ними пізніше обсиплемо боки торта. Викладаємо перший корж на тарілку і просочуємо його частиною просочення.
Встановлюємо роз’ємну форму й ацетатну плівку. За допомогою кондитерського пакета або чайною ложкою, викладаємо половину йогуртового крему в шаховому порядку. Далі, заповнюємо порожнечі половиною шоколадного крему.
На крем викладаємо другий корж, корж злегка придавлюємо. Я викладаю корж нижньою стороною догори, нижня сторона пориста, тому просочення краще і швидше вбереться. Просочуємо корж рештою просочення.
Покриваємо корж у шаховому порядку половиною йогуртового крему, що залишилася. Далі, також викладаємо шоколадний крем у шаховому порядку.
Прибираємо торт у холодильник просочитися і стабілізуватися мінімум на 3-4 години, я зазвичай прибираю на ніч. Я залишила приблизно по 1 ст. ложці кожного крему, цим кремом обмажемо боки охолодженого торта.Охолоджений торт звільняємо від форми й ацетатної плівки. Боки торта обмазуємо раніше відкладеним кремом.
Обрізані краї від коржів подрібнюємо в блендері на крихту і обсипаємо крихтою боки торта.
Торт «Шахова королева» готовий, його можна подавати до столу. Раджу Вам його приготувати!
ЩЕ ТОРТ: ❤ Торт Медівник без розкачування коржів з карамельним мусом: такої подачі ви точно не бачили
Прекрасний торт як для домашнього чаювання, так і для святкового столу!