Смачний та густий джем із винограду на зиму

Коли мова заходить про осінні заготівлі, то джем із винограду буде дуже доречним. Тут підійде будь-який виноград – і темний, і світлий, як із кісточками, так і без. Виноградний джем виходить в міру солодким, дуже ароматним, смачним та досить густим. Такий джем чудово підійде до сніданку просто з хлібом і чаєм або до млинців, оладок, морозива, солодких запіканок.

Ви можете варіювати рецепт джем із винограду  на свій смак, додаючи фрукти – яблука, вишню, банани, чорну смородину, аґрус. Джеми будуть ще смачнішими, якщо додати корицю, ваніль, кардамон чи імбир. Насолоджуйтесь виноградною заготівлею восени та взимку, забезпечте організм необхідними вітамінами та захистіть його від застудних захворювань!

Консервувати можна як світлий, і темний виноград . При цьому темний джем з винограду має більшу поживну цінність завдяки багатій присутності ресвератролу — речовини, яка захищає наші артерії від закупорки. Калій та клітковина у винограді потрібні для роботи серця, а органічні кислоти покращують травлення. Забезпечте себе взимку вітамінами та мінералами, приготувавши кілька баночок ароматних ласощів .

Інгредієнти:

  • Виноград – 1 кг
  • Цукор – 340 г

Як приготувати джем із винограду:

Підготуйте усі інгредієнти. Я використала темний виноград двох сортів. Виноград добре промийте. Зніміть ягоди з грона. Зіпсовані виноградинки видаліть.

Підготуйте посуд для варіння, який рівномірно розподіляє температуру та не окислює заготівлю. У мене чавунний казан і сотейник з товстим дном і мармуровим покриттям. Перемістіть виноград у казан. Ягоди подавіть або товкачем, або руками, щоб виділився сік. Воду додавати не потрібно. Поставте на помірний вогонь і доведіть до кипіння. Варіть близько 15 хвилин на невеликому вогні під кришкою, щоб усі ягоди стали м’якими.

ЦІКАВЕ: Яблучне желе з малиною на зиму готую без желатину

Проварені ягоди винограду протріть через дрібне сито, щоб кісточки і шкірка залишилися на ситі, а вся м’якуш пішла в миску. Перетріть все через сито.

У мене вийшло 680 мл соку з м’якоттю. Перелийте сік у сотейник та поставте на вогонь. Всипте цукор і, помішуючи, доведіть до кипіння. Використовуйте більший посуд, оскільки під час кипіння підніматиметься пінка. Варіть на помірному вогні, помішуючи, 20-30 хвилин. Чим довше уварювати, тим густіше вийде джем.

А поки що підготуйте тару для консервації. Я використовувала невеликі баночки об’ємом 200 мл із гвинтовими кришками. Стерильний посуд викладіть на чисту решітку або кухонний рушник.

Я уварювала джем 30 хвилин. Як перевірити готовність джему? Я капнула трохи джему та відправила в морозилку на 2-3 хвилини. Провела по центру краплі пальцем і залишилася борозенка. Якщо крапля розтікається, тоді ще потрібно трохи уварити.

Гарячий джем розлийте по стерильним банкам. У мене вийшло 3 баночки об’ємом по 200 мл кожна. Банки щільно закупоріть кришками, переверніть і укутайте. Залишіть до повного остигання.

ЩЕ СМАЧНЕНЬКЕ: Вишневий джем та повидло на зиму

Джем із винограду на зиму готовий. Для зберігання краще використовувати темне прохолодне місце. Заготівля добре зберігається в квартирній коморі.

Смачні заготовки! І приємного чаювання! З любов’ю до вас ,кулінарний сайт Світ рецептів!❤

Оцініть статтю
( 3 оцінки, середнє 4.67 з 5 )
Світ рецептів