Яблучне желе з малиною на зиму готую без желатину

Якщо у вас є трішки яблук, пропоную вам приготувати яблучне желе на зиму без желатину. Ви не уявляєте яка це смакота - справжня цукерочка. Воно має кисло-солодкий смак, який стане відмінним доповненням практично до будь-якої страви. Його можна готувати у чистому вигляді або додавати для аромату та смаку ягоди та інші фрукти. Такі ласощі можна використовувати як начинку для рулетів і тортів, подавати як окремий десерт.

Рецепт напрочуд простий і не вимагає великих витрат. Оскільки яблука містять пектин – природний загусник, желе можна приготувати без застосування додаткової речовини, що склеює. Яблучне желе з малиною може бути не лише десертом. Воно має кисло-солодкий смак, який стане відмінним доповненням практично до будь-якої страви.  Наприклад, желе можна викласти на тост для сніданку або додати його на сирну дошку.  Крім того, яблучне желе чудово поєднується і зі смаженим або тушкованим м’ясом. Ця кількість інгредієнтів вказана для п’яти банок об’ємом 250 г.

Інгредієнти:

  • яблука, 1.2 кг;
  • вода, 1,2 кг;
  • цукор, 1 кг;
  • малина чи смородина, інші ягоди чи фрукти, 200 г.

Як готувати яблучне желе з малиною :

Яблука миємо, ріжемо шматочками і укладаємо в каструлю.

Доливаємо воду та доводимо масу до кипіння.  На цьому етапі можна додавати ягоди або фрукти на ваш смак – вони надають колір, додатковий смак і аромат.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Варення з пелюсток чайної троянди: особливості приготування смачних та корисних ласощів

Коли маса закипить, зменшуємо вогонь та уварюємо близько 50 хвилин. Знімаємо каструлю з плити та остуджуємо.

Проціджуємо масу через дрібне сито або марлю, щоб позбавити масу від шкірки та насіння. Можна просто викласти все пюре в сито і залишити сік стече сам. Вичавлювати сік не потрібно, щоб не видавити гущу.

У сік всипаємо цукор та доводимо масу до кипіння. Щоб желе вийшло густим, дотримуйтесь пропорцій, на 1 л соку беремо 800 г цукру.

Коли цукор розчиниться, можна злити масою 50 г лимонного соку.

Після закипання зменшуємо вогонь та варимо 30 хвилин.

Густоту желе можна перевірити так. Трішки вливаємо на блюдце та ставимо його в морозильник на пару хвилин. Провести лінію посередині – якщо не стікається докупи, то желе вже готове. Якщо ні, то треба ще трішки поварити.

Готове желе розливаємо справи у стерилізовані та сухі банки, закручуємо кришками. Зберігаємо ласощі в підвалі або в коморі.

ЩЕ СМАЧНЕНЬКЕ: Бурштинове густе яблучне варення на зиму для начинки

Після остигання, желе буде дуже густим, коли перевертаєш банку, воно залишається на місці. Раджу робити багато такої заготівлі, якщо ви любите робити кондитерські вироби, воно вам знадобиться. Бачите яка смакота? Звичайно такий гарний колір додала йому малинка.

Таке желе на зиму можна готувати також з яблучного соку. У такому разі відразу налийте його в каструлю, поставте на вогонь і починайте всипати цукор. Зберігайте заготівлю в темному прохолодному місці – вона чудово стоїть до наступного сезону. Смачного!
Оцініть статтю
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Світ рецептів
Яблучне желе з малиною на зиму готую без желатину
Найсмачніші гречаники – збиваємо гречку з яйцями і додаємо цибулю з морквою