Інгредієнти:
Здобне тісто – 1300 грам
- яйця, 2 шт;
- масло вершкове, 200 г;
- молоко, 250 г;
- борошно, 650 г;
- сіль, 1 ч.л;
- дріжджі сухі, 11 г або живі – 30 г;
- цукор, 100 мм.
Начинка:
- 225 г горіхів
- 175 г джему
Для змащення:
- 1-2 ст. л. молока
- 1 жовток
Як приготувати рогалики з джемом та горіхами:
Тепле молоко змішуємо із сіллю, цукром та яйцями, вимішуємо віночком або міксером. Вливаємо розтоплене вершкове масло (трохи тепле). Борошно просіюємо та з’єднуємо з дріжджами. Змішуємо обидві маси та вимішуємо еластичне тісто. Щоб тісто вийшло таким, як потрібно, вимішувати його слід не менше 10 хвилин. Якщо у вас живі дріжджі, розводимо їх у теплому молоці. Тісто накриваємо плівкою і відправляємо в холодильник на 4:00 або всю ніч. Таке тісто лежить у холодильнику 7 днів та 2 місяці в морозильній камері. Перед тим, як випікати, виймайте з холодильника, щоб воно стало кімнатною температурою. Наприклад, увечері ви можете витягти з морозильної камери, а вранці вже готувати.
Я заздалегідь дістала чашу з тістом із холодильника і дала йому зігрітися до кімнатної температури. Стіл злегка змащуємо олією і викладаємо тісто. Розрізаємо його на дві половини, підкочуємо в джгут.
Ще цікаве: ❤ Як приготувати сирні рогалики: швидкий рецепт без зайвої мороки
Кожну частину ділимо на 8 рівних шматочків, вагою по 80 г. Шматочки тіста скочуємо в кульки і викладаємо на змащену олією поверхню. Загалом я розділила тісто на 16 шматочків. Зверху злегка змащуємо їх олією, накриваємо плівкою, щоб воно не підсохло і даємо йому полежати 10-15 хвилин, поки клейковина борошна розслабиться – так їх буде легко розкачувати. Цим часом займемося підготовкою начинки – сьогодні буде горіхова начинка з джемом .
Попередньо обсмажені на сухій сковороді горіхи, подрібнюємо в блендері або на м’ясорубці до однорідної дрібної крихти, перекладаємо їх в миску і за бажанням додаємо цукор, мед, варення або джем – у мене апельсиновий.
Для приготування рогаликів можна брати будь-яку начинку – сирну з родзинками, макову, густе варення або джем, подрібнену курагу, варене згущене молоко, шоколадну пасту, заварний крем ., яблука з корицею, вишню з горіхами, часточки мармеладу і т.д.
Тим часом тісто відпочило і його можна розкачувати. У мене духовка дозволяє випікати вироби відразу на двох деках і більше, але для тих, хто не має такої можливості, зараз покажу, як працювати з тІстом, щоб воно не перекисло. Кожен шматочок тіста катаємо в овальний корж і перевертаємо.
Розкочуємо тільки половину підготовлених кульок, якраз на один лист. Краї кожного коржика злегка розтягуємо, з одного боку накладаємо повну чайну ложку начинки, накриваємо тістом, добре притискаємо його, щоб начинка при випіканні ніде не витекла, а вільний край тіста розрізаємо ножем або різаком на смужки будь-якої ширини – у мене приблизно по 1,5 див.
Краєчки рогалика злегка підкочуємо і скручуємо в трубочку. В результаті виходить такий симпатичний рогалик! Ще раз – краї тіста підтягуємо, накладаємо начинку, защипуємо тісто, робимо надрізи та згортаємо рогалик.Таким чином готуємо половину рогаликів – тобто. 8 штук. Викладаємо їх на лист на відстані один від одного і відправляємо в тепле місце для підйому.
Ви вже знаєте, що я використовую для цього духовку з увімкненою лампочкою або мінімальне нагрівання з температурою не вище 35-38 °C. Поки перший лист на вистою, займемося другою половиною тІстА. Повторюємо все те ж саме… 8 рогаликів, що залишилися, перекладаємо на друге деко, накриваємо плівкою і залишаємо на вистоювання прямо на кухонному столі. А поки займемося підготовкою яєчного змащення – 1 сирий жовток змішуємо з 1 ст.л. молока до однорідної суміші. Дістаємо перший лист з духовки і відразу ж перемикаємо її на 180°С, нехай добре нагрівається.