Домашня шинка. Перетворюємо кілограм свинини в справжній рожевий балик

Справжня домашня шинка – це всіма улюблене м'ясна страва, яке завжди прикрасить ваш святковий стіл. Звичайно її можна купити в будь-якому супермаркеті, але смак домашнього м'яса не зрівняється ні з чим. Тим більше ви будете знати, з якого м'яса і спецій приготовлена ваша шинка. Наше домашнє м'ясне блюдо виходить дуже смачним, ароматним і соковитим. І головне – в ньому немає консервантів!

У мережі доступна маса рецептів домашньої шинки, але по більшості з них готовий результат в кращому випадку виходить середнім за смаком. Як приготувати справжню домашню шинку, поділилася технолог: Вона гарантовано вийде з першого разу і буде набагато смачніше будь-яких магазинних аналогів. Спочатку маринуємо сіллю, а потім повільно доводимо в духовці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ніжне сало за 2 години. Не маринуємо, а відразу варимо в пакеті

Інгредієнти:

  • 1,6 кілограма свинини (карбонад підійде найкраще, з шийки шинка вийде трохи більше жирної),
  • по 16 грамів нітратної і кам’яної солі,
  • 2 грами часнику.
  • 2 грами чорного перцю горошком,
  • 2 лаврових листки,
  • 2 грами коріандру
  • 2 мускатних горіха.

Як готується домашня шинка:

Змішуємо кам’яну сіль з нітратною (вона пригнічує розвиток бактерій і надає шинці той самий апетитний рожевий колір) і ретельно натираємо їй м’ясо. Помніть його як слід, потім щільно оберніть в харчову плівку і залиште в холодильнику на 7 днів.

Всі зазначені в списку інгредієнтів спеції проминаємо в ступці. Через тиждень дістаємо м’ясо і натираємо його спеціями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Запечений свинячий рулет із зеленню та аджикою

Натерте спеціями м’ясо прибираємо в холодну духовку і ставимо її розігріватися до 70 градусів. Через годину підвищуємо температуру до 80. Поступове збільшення температури додасть шинці і потрібну структуру, і необхідний смак.

Духовку не відкривати наступні 2 години. Через 2 години щупом з термометром (найпростіші продаються в звичайних господарських магазинах і коштують близько 250 рублів) починаємо контролювати температуру в середині м’яса. Вона не повинна підніматися вище 74 градусів.

Потім гарячу заготовку накриваємо харчовою плівкою і відразу прибираємо охолоджуватися в холодильник. Через 6 годин шинка готова. Спеції до домашньої шинки можна вибрати і інші. Варто додати копченої паприки і гострого перцю чилі, як смак шинки буде вже іншим.

Смачного вам!

Оцініть статтю
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Світ рецептів
Домашня шинка. Перетворюємо кілограм свинини в справжній рожевий балик
Булочки завитушки з начинкою із журавлини