Щоб приготувати такі квашені баклажани, краще використовувати овочі середньої величини з тонкою шкіркою. Також простежте, щоб сині були пружними та щільними на дотик. Мляві овочі після бродіння виявляться жорсткими та зовсім несмачними. З таких краще готувати ікру або використати для рагу. Опанувати технологію закваски баклажанів зможе будь-яка господиня. Докладно розповім і про те, як зберігати такі баклажани не лише у льоху, а й за кімнатної температури.
інгредієнти:
- Баклажани – 11-12 шт.
- Морква – 300 г.
- Солодкий перець – 1 шт.
- Гострий чилі перець – 1 шт.
- Часник – 1 головка
- Зелень: петрушка, селера, кінза, базилік
Для бланшування баклажанів:
- Вода – 2 л.
- Сіль – 60 г.
Для розсолу:
- Вода – 1 л.
- Сіль – 70 г.
- Чорний перець горошком – 6 шт.
- Запашний перець – 3 шт.
- Лавровий лист – 2 шт.
Як готувати квашені баклажани
У каструлю з водою всипаємо сіль, ставимо на вогонь, доводимо до кипіння, опускаємо баклажани і бланшуємо 4-5 хвилин.
У баклажанах попередньо робимо надрізи, щоб вийшла форма “човника”. Плоди брати найкраще невеликого розміру.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Запечений болгарський перець по-одеськи! Такі так, від такої закуски ніхто не відмовиться!
Після бланшування баклажани укладаємо у відповідну форму, встановлюємо під невеликий гніт і залишаємо до повного остигання.
Для розсолу в каструлю з водою додаємо сіль, чорний перець горошком, запашний перець та лавровий лист. Ставимо на вогонь, доводимо до кипіння, проварюємо 2-3 хвилини, знімаємо з вогню і повністю охолоджуємо.
Моркву натираємо на тертці, болгарський перець ріжемо соломкою та подрібнюємо гострий перець чилі.
Туди ж натираємо часник і додаємо дрібно нарізану зелень петрушки, селери, базиліку, кінзи і ретельно все перемішуємо.
Фаршируємо баклажани овочами, щільно укладаємо один до одного в контейнер і заливаємо охолодженим розсолом.
Якщо після фарширування у вас залишиться овочева суміш, її можна заморозити і надалі використовувати для засмаження та супів.
ЩЕ СМАЧНЕНЬКЕ: Салат із зелених помідор в гострій томатній аджиці на зиму
Зверху встановлюємо гніт і залишаємо при кімнатній температурі на 5-7 днів. Кінцевий час залежить від температури. Я тримала їх на балконі, а ввечері заносила на кухню. Середня температура становила близько 25 градусів.
Через 7 днів баклажани повністю готові, можна діставати і куштувати! У такому вигляді баклажани спокійно стоять у льоху чи холодильнику до півроку
Для довшого зберігання і при кімнатній температурі: зливаємо розсіл в каструлю і кип’ятимо. Баклажани укладаємо в чисті банки, заливаємо гарячим розсолом, накриваємо кришками та стерилізуємо з моменту закипання 25-30 хвилин. Далі банки закриваємо, перевертаємо та залишаємо до повного охолодження. У такому вигляді баклажани чудово стоять не тільки в холоді, а й у звичайній шафі в квартирі.
Баклажани виходять ароматні та надзвичайно смачні! Хто хоч раз пробував такі баклажани, готує їх щороку! Якщо до таких баклажанів нарізати свіжої цибульки і зверху полити ароматною олією, то від закуски, дійсно, не відірватися! Хоч на вечерю, хоч гостям на святковий стіл, хоч просто з хлібом та картоплею подавайте, все буде неймовірно смачно!