Що входить до складу магазинної ліверної ковбаси? В основному це перероблені субпродукти низьких сортів: рубець, зв’язки та сухожилля, які на заводі ретельно виварюють, старанно подрібнюють та перетворюють на емульсію. Якщо пощастить, то в дорогий лівер покладуть нирки та печінку у невеликій кількості, зате не пошкодують ароматизаторів, стабілізаторів та підсилювачів смаку. Інша справа — ліверна ковбаса в домашніх умовах, яку ми готуватимемо зі свинячої печінки, яловичини та підчеревка, з додаванням 100% натуральних спецій. Звичайно ж, вона вийде дуже смачною і не матиме жодного порівняння з магазинною!
Складові:
- Яловичина – 300 гр
- Печінка свиняча – 300 гр
- Свинина жирна – 300 гр
- Підчеревок – 200 гр (сальний)
- Яйце куряче – 2 шт (дрібне)
- Молоко будь-якої жирності – 50 мл (за бажанням)
- Кишки свинячі очищені – 2 шт (метри)
- Часник – 2 Зубчики
- Цибуля зелена – 1 шт
- Сіль – 1 ч.л.
- Перець чорний мелений – 1/4 год.
Як готується ліверна ковбаса:
Свинячі кишки промийте у воді з обох боків, промийте м’ясо і зачистіть його від плівок і жил, з сала зріжте шкіру. Промите та зачищене м’ясо яловичини та свинини наріжте великими кубиками та викладіть у каструлю. Сюди ж додайте нарізане сало (підчеревок).
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Смачний м’ясний хлібець – його рецепт випросили вже всі коліжанки
Свинячу печінку промийте і наріжте шматочками. Очистіть цибулю від лушпиння і промийте, наріжте на четвертинки. Додайте все до каструлі. Залийте гарячою водою і відваріть приблизно 25 хвилин, стежачи за тим, щоб піна не втекла за краї ємності. Видаляйте її, як вона почне утворюватися. Потім вийміть все відварене з бульйону, але бульйон не виливайте – в ньому ви варитимете ковбасу.
Прокрутіть відварні частини через м’ясорубку разом із очищеними зубчиками часнику, встановивши на ній насадку з дрібними осередками. Вбийте куряче яйце і влийте трохи молока або бульйону, всипте половину солі та меленого чорного перцю.
Пробийте все на пульсуючому режимі приблизно 3-4 хвилини. Якщо потрібно, підливайте ще трохи молока.
Промиту кишку натягніть на спеціальну насадку для ковбаси або зрізану шийку пластикової пляшки. Зав’яжіть кінець кишки та пробийте її голкою у кількох місцях. Наповніть фаршем, але не щільно, інакше ковбаса порветься при варінні. Нитками розділіть ковбасу на частини. Ще раз повторюся – вони не повинні бути щільно набиті! Прогрійте бульйон до 80 градусів та опустіть у нього заготовки ковбаси.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: М’ясний рулет із печінкою та болгарським перцем
Відваріть на мінімальному нагріванні приблизно 40 хвилин, але так, щоб поверхня бульйону навіть не здригалася, не вирувала! Якщо ковбаса спливе, обов’язково пробийте її голкою в кількох місцях, випускаючи повітря.
Потім ковбасу перемістіть у крижану воду, щоб зупинити процес варіння, а потім у холодильник мінімум на 2 години. Жир у складі ковбаси має стати щільним, щоб ковбаса добре нарізалася. Подайте її до столу в охолодженому вигляді.
Обов’язково приготуйте таку ковбасу, вона вам дуже сподобається. Смачного!