Свекруха зрозуміти не може, чому мій холодець смачніший, ніж у неї, адже роблю за її рецептом

Холодець давно став однією з традиційних святкових страв на наших столах. Я його теж готую, причому, роблю за рецептом своєї улюбленої свекрухи. І за її словами, він виходить смачнішим, ніж вона готує. Ділюсь своїми хитрощами.

Нічого особливо складного в цій справі немає, адже, по суті, холодець майже весь час готується сам собою: ваше завдання зводиться лише до обробки м’яса на різних етапах. Спочатку його необхідно вимити (можливо, розрубати кістки), потім, коли звариться, нарізати, розкласти за формами і залити процідженим бульйоном. Потрібна докладніша інструкція? Будь ласка! Не сумнівайтеся: ваш холодець вийде справді смачним та апетитним.

Не забуваймо і про те, що перш ніж приступати до варіння холодного, м’ясо необхідно добре вимочити, очистити, прибрати все зайве. Особлива увага приділяється свинячим ніжкам: замочуємо у холодній воді на кілька годин, гострим ножем чистим шкірку. Цибулю я кладу в тонкому лушпинні, це додасть золотистого кольору холодцю. Моркву трішки тримаю на відкритому вогні, щоб вона ніби закоптилася і так кидаю в каструлю.

Перший бульйон після закипання м’яса і ніжок обов’язково зливається, наливається чиста вода і вже вариться або правильніше сказати, нудитися холодне протягом 6 – 8 годин. Час приготування залежить від м’яса: птах може зваритися і за 4 – 5 годин, свинина – близько 7, а ось яловичину доведеться варити довше. Якщо ви витримаєте час варіння і у вас буде достатньо свинячих ніжок, ніякого желатину не потрібно, і холодець буде дуже смачним.

Інгредієнти:

  •  Свиняча нога, близько 1.5 кг
  • Яловича рулька та лопатка, 1 кг
  •  Морква та цибуля – по 1шт. середньої величини
  • Сіль 1.5ст. та перець
  • Лавровий лист
  • Часник – за бажанням

Як приготувати холодець покроково:

Кладемо м’ясо в каструлю з водою (об’єм 5л), доводимо до кипіння (не забувши перед цим зняти піну!) і зливаємо воду. Це потрібно для того, щоб з м’яса вийшли непотрібні елементи типу нітратів, антибіотиків та ін. сучасних тварин, що містяться в м’ясі. Потім знову заливаємо м’ясо водою на 3-4см вище за рівень м’яса і ставимо на плиту. Перед закипанням знімаємо піну.

Після закипання знижуємо вогонь і варимо години чотири, поки м’ясо не відвалюватиметься від кісток. Додаємо сіль (1.5 ст.л.), цибулину, перець горошком, можна моркву (порізану шматочками) і варимо ще 40 хвилин.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: З дешевого сала готуємо дивовижно смачну закуску

Потім знімаємо каструлю з плити та остуджуємо. Після чого знімаємо з поверхні нашого холодця плівку жиру, яку дало відварене м’ясо.

Виймаємо м’ясо з бульйону та очищаємо його від кісток. Бульйон проціджуємо через марлю для прозорості. (На фото – праворуч кістки, зліва очищене м’ясо).

Приступаємо до «складання холодця» – спочатку дрібно нарізаємо м’ясо – щоб холодець потім було зручно нарізати порційно.
ВАЖЛИВО! За вказаної пропорції м’яса холодець застигне сам, не обов’язково додавати желатин.

Укладаємо наше м’ясо на дно форми для холодця. Заливаємо м’ясо бульйоном, викладаємо зверху моркву (можна навіть «фігурно вирізану»), красиво викладаємо петрушку і відправляємо холодець остигати до святкового столу.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Апетитне сало в розсолі гарячим способом – найсмачніший рецепт

Подаємо наш холодець на святковий стіл!

Смачного!

Оцініть статтю
( 4 оцінки, середнє 3.5 з 5 )
Світ рецептів
Свекруха зрозуміти не може, чому мій холодець смачніший, ніж у неї, адже роблю за її рецептом
Суп з курки, який їдять усі та просять добавки