Ці часникові баклажани на зиму ,за своїм смаком дуже схожі на гриби. Звичайно баклажани грибами не стануть, але все ж вони дуже добрі. Готується заготівля досить просто, і не довго. Якщо ви хочете спробувати що ж вийде в результаті, приготуйте таку закуску без оцту. Зберігати її можна кілька днів в холодильнику.
Інгредієнти:
- Баклажани – 1,2 кг
- Часник – 1 головка
- Гострий перець чилі – ½ шт.
- Рослинна олія рафінована – 120 мл
- Сіль – 1 ст. л.
- Цукор – 1 ст. л.
- Оцет столовий 9% – 5 ст. л.
- Петрушка – 1 пучок
- Лавр – 2 шт.
- Перець чорний горошком – 6 шт.
*вихід з даної кількості продуктів 2 банки по 0,5 літрів
Як готувати часникові баклажани на зиму :
Для приготування закуски вибирайте баклажани не великого розміру. Такі баклажани не будуть гірчити.
Баклажани чистимо і нарізаємо кубиками. Чистий вага баклажан приблизно 1 кг. Для цього вага дано розрахунок спецій, але ви завжди можете підкоригувати смак закуски на свій розсуд.
Ще рецептик: ❤ Шашлик із баклажанів – найсмачніший салат на зиму
Варимо баклажани у великій кількості води. При варінні можна додати сіль. Після того як вода закипить відварюємо овочі 5 хвилин. Відразу відкидаємо на друшляк або сито і залишаємо до повного охолодження. Відкидаємо на сито для того, щоб стекла рідина. Якщо сито невелике, відцідіть баклажани за два-три заходи.
У глибокій сковороді розігріваємо все рослинне масло і викладаємо в нього баклажани. Смажимо 3-4 хвилини на сильному вогні постійно помішуючи. Часник рубаємо або пропускаємо через прес, гострий перець чилі розрізаємо вздовж і виймаємо насіння. Нарізаємо половинку перцю. Щоб сік не залишився на руках, ножі та дошки, промийте всі содовим розчином.
Додаємо рубану зелень. Смажимо ще 3 хвилини. Додамо сіль, цукор і оцет, тримаємо на вогні ще 2-3 хвилини.
В сухі і стріляні банки розкладаємо смажені баклажани і спеції – лавр, чорний горошок перцем. Тепер буде пастеризувати заготовку, щоб вона достояла до зими. У каструлю наливаємо теплу воду, ставимо в неї банку.
Вода повинна покрити щонайменше 2/3 банки. Доводимо воду до кипіння і стерилізуємо заготівлю 15 хвилин. Якщо банки літрові, то час стерилізації збільшуємо на 5 хвилин.
Ще смачненьке: ❤ Лечо з квасолею, болгарського перцю та помідорами на зиму
Відразу закочує банки стерильними кришками і закутуємо до повного охолодження. Через 2-3 тижні можна спробувати заготовку.Смачного!❤